קופת גמל להשקעה – כל מה שצריך לדעת

חדש! קבלו הצעות לקופת גמל להשקעהלחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר.

הרשמו ותמשיכו לחסוך כל החיים:

עקבו אחרינו בפייסבוק:

פנו אלינו
בכל שאלה:
המפרסמים שלנו:
חדש! קבלו הצעות לקופת גמל להשקעהלחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר.

קופת גמל להשקעה היא מוצר חיסכון חדש ואטרקטיבי מאוד, שנכנס לשוק בנובמבר 2016, וכבר עושה מהפכה של ממש בשוק מוצרי החיסכון.

ריכזנו כאן את כל מה שאתם באמת צריכים לדעת על קופת הגמל להשקעה, כדי לנצל באופן מירבי את היתרונות הגדולים שלה ולחסוך יותר.

קופת גמל להשקעה

קופת גמל להשקעה - השורות התחתונות (לחצו על כל שורה לפירוט)

1. קופת הגמל להשקעה היא מוצר חיסכון מעולה, הנהנה ממספר יתרונות משמעותיים על פני חיסכון באמצעות קרנות נאמנות, פוליסות חיסכון ותוכניות חיסכון בבנקים.
2. קופת הגמל להשקעה הושקה על ידי משרד האוצר בנובמבר 2016 וניתן להצטרף אליה.
3. היתרון המרכזי של קופת הגמל להשקעה - הטבות המס.
4. יתרון שני של קופת הגמל להשקעה - נזילות מלאה של הכספים.
5. יתרון שלישי - ניהול מקצועי בדמי ניהול נמוכים וללא מינימום הפקדה.
6. במקום למשוך את הכספים מקופת הגמל להשקעה, ניתן לקחת ממנה הלוואה בתנאים מצויינים.
7. קופת הגמל להשקעה היא אופציה מצוינת לחיסכון לילדים, וגם משרד האוצר הבין את זה וקבע אותה כברירת המחדל לתוכנית ''קופת חיסכון לכל ילד.''
8. מרוויחים יותר מ-10,000 ש''ח בחודש ורוצים להגדיל את ההפקדות לפנסיה? יכול להיות שעדיף לכם לעשות את זה בקופת הגמל להשקעה.

חדש! קבלו הצעות לקופת גמל להשקעה

לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

קופת גמל להשקעה - המדריך השלם

1. האם כדאי לחסוך בקופת גמל להשקעה?
2. קופת גמל להשקעה מול מוצרי החיסכון האחרים - יתרונות וחסרונות
3. איך להשתמש בקופת הגמל להשקעה כמקלט מס?
4. איך משווים בין קופות גמל להשקעה?
5. איזה מסלול השקעה לבחור?
6. איך קוראים את הדוח השנתי של קופת גמל להשקעה

1. האם כדאי לחסוך בקופות גמל להשקעה?

קופת הגמל להשקעה מספקת מספר יתרונות משמעותיים מאוד לחוסכים לטווח הקצר, הבינוני והארוך:

א. כספי החיסכון נזילים בכל עת - יתרון על פני קרן ההשתלמות, קופת הגמל הרגילה ותוכניות החיסכון בבנקים.

ב. ניהול מקצועי של הכספים - בבית השקעות או חברת ביטוח לבחירתכם, במגוון רחב של מסלולי השקעה.

ג. גמישות מלאה באופן ההפקדה לקופת הגמל להשקעה - סכום חד פעמי, הוראת קבע וכו'.

ד. גמישות בניוד הכספים - העברת כספי החיסכון ממסלול השקעה אחד לאחר, או בין חברה אחת לאחרת לא מחייבים תשלום מס רווח הון.

ה. תקרת הפקדה שנתית גבוהה (יחסית) - 70,000 ש"ח בשנה לאדם (כלומר - במשפחה בת 5 נפשות ניתן להפקיד עד 350,000 ש"ח).

ו. הטבות מס - מי שימתין עם משיכת הכספים לגיל פרישה, וימשוך אותם כקצבה - יהנה מפטור על מס רווחי ההון.

ז. דמי ניהול נמוכים - דמי הניהול הממוצעים בקופות הגמל להשקעה נמוכים יותר מהנהוג בפוליסות החיסכון של חברות הביטוח או בקרנות הנאמנות.

ח. אפשרות לקחת הלוואה בתנאים אטרקטיביים - ניתן לקחת הלוואה בשיעור של עד 80% מהכספים, לתקופה של עד 7 שנים, לשלם ריביות נמוכות (פריים / פריים מינוס חצי) ולהמשיך ליהנות מהתשואות שצוברים כספי הקופה (הערה - מאחר שהמוצר חדש יחסית, רק חלק ממנהלי קופות הגמל מאפשרים כרגע לקחת הלוואה כזו).

ניתן לראות שקופת הגמל להשקעה נהנית מיתרונות רבים, ולמעשה מתאימה למגוון רחב של סוגי חוסכים לטווחים הקצר, הבינוני והארוך (אגב - לחוסכים המבוגרים יותר - בגילאי 55-60 מומלץ לבדוק גם את האפשרות להשקיע בקופת גמל לפי תיקון 190).

עדכון - נראה שהחוסכים אכן מבינים את יתרונות קופות הגמל להשקעה, והם הזרימו אליהן בחודש וחצי הראשונים ממועד השקתן כחצי מיליארד ש"ח.

חשוב! קופת הגמל להשקעה היא אחד ממוצרי החיסכון המוצלחים ביותר כיום, בזכות שילוב של נזילות מלאה, הטבות מס, דמי ניהול נמוכים וגמישות בניהול הכספים

 

2. קופת הגמל להשקעה מול מוצרי החיסכון האחרים - יתרונות וחסרונות

א. קופת הגמל להשקעה מול קופות הגמל הקיימות

עד שנת 2006 היו קופות הגמל מכשיר חיסכון לטווח הבינוני, שאפשר חיסכון פטור ממס רווח הון לתקופה של 15 שנים לפחות. בשנת 2006 החליט משרד האוצר לשנות את תקנון קופות הגמל, במטרה לעודד את החיסכון לפנסיה, והגדיר שניתן למשוך את הכספים מקופות הגמל רק בגיל 60, ואילו משיכה מוקדמת יותר תגרור קנס של 35% על הרווחים.

קופת הגמל להשקעה אינה כוללת הטבות מס בשלב ההפקדה והפטור ממס רווח הון מותנה במשיכת הכספים אחרי גיל 60 בלבד, אבל הכספים הנחסכים בה נזילים וניתן למשוך אותם בכל עת ללא קנס - יתרון משמעותי לחוסכים המחפשים אפיקים יעילים וזולים לטווח הבינוני.

תקרת ההפקדה בקופת הגמל להשקעה הוגדרה כ-70,000 ש"ח בשנה לאדם, ומאפשרת גמישות רבה ללקוחות בניהול חסכונותיהם.

בנוסף, הגדירה המפקחת על הביטוח, כי ניתן יהיה להצטרף לקופת הגמל להשקעה באופן עצמאי ובצורה דיגיטלית.

 קופות גמל עד 2006קופות גמל אחרי 2006קופת הגמל החדשה
תקופת חיסכוןלפחות 15 שניםלפחות עד גיל 60אין הגבלה - הכסף נזיל
הטבות מסהטבת מס על ההפקדות ופטור ממס על הרווחים, עד תקרת ההפקדההטבת מס על ההפקדות ופטור ממס על הרווחים, עד תקרת ההפקדהפטור ממס על הרווחים למושכים את הכסף לאחר גיל 60
אפיקי השקעה100% בשוק ההון100% בשוק ההון100% בשוק ההון
קנס על משיכה מוקדמת35% מהרווחים35% מהרווחיםאין קנס

חשוב! היתרון המרכזי של קופת הגמל להשקעה על פני קופת הגמל הרגילה - נזילות הכספים

 

ב. קופת הגמל להשקעה מול פוליסות החיסכון של חברות הביטוח

בשנים האחרונות מציעות תוכניות החיסכון בבנקים ריבית אפסית, שיצרה תסכול אצל חוסכים רבים.

לאור הצורך באפיק חיסכון שיכול להשיג תשואות טובות יותר, השיקו חברות הביטוח מוצר הנקרא "פוליסת חיסכון", שבאמצעותו ניתן לחסוך את הכספים במגוון מסלולי השקעה, תוך שמירה על נזילות מלאה של הכסף, ואפשרות לעבור בין מסלולי השקעה מבלי שהדבר יחייב תשלום מס על רווחי ההון שהצטברו בפוליסה.

בזכות  התשואות היפות שהשיגו שוקי המניות בשנים האחרונות, נהנו גם החוסכים בפוליסות החיסכון מרווחים יפים, והיקף הכספים שהוזרם לפוליסות החיסכון, בעידוד חברות וסוכני הביטוח, הלך וגדל והגיע להיקף של כ-20 מיליארד ש"ח.

נקודת התורפה העיקרית של פוליסות החיסכון הייתה עד כה דמי הניהול הגבוהים יחסית שהן גבו - בין 2%-1%, אך בהעדר אלטרנטיבה ובזכות התשואות הגבוהות, הסכימו החוסכים לשלם את דמי הניהול הגבוהים.

קופת הגמל החדשה מציעה למעשה את אותם היתרונות שמציעות פוליסות החיסכון בתוספת 2 בונוסים משמעותיים -

1. פטור ממס רווח הון על כספים שימשכו החוסכים לאחר גיל 60.

2. דמי ניהול נמוכים יותר מדמי הניהול הנהוגים כיום בפוליסות החיסכון. תיקרת דמי הניהול של קופת הגמל החדשה היא 1.05% מהצבירה ו-4% מההפקדה, בדומה לתקרת דמי הניהול הקיימת בקופות הגמל האחרות, אך דמי הניהול בפועל קרובים לדמי הניהול הממוצעים בקופות הגמל הרגילות ובקרנות ההשתלמות (ממוצע של כ-0.7% מהצבירה ו-0% מההפקדות ברוב בתי ההשקעות, ו-0.9% מהצבירה ו-2% מההפקדות בילין לפידות).

 פוליסות חיסכוןקופת הגמל החדשה
תקופת חיסכוןאין הגבלה - הכסף נזילאין הגבלה - הכסף נזיל
הטבות מסתשלום מס במועד משיכת הכספים בלבד- תשלום מס במועד משיכת הכספים בלבד
- פטור ממס על הרווחים למושכים את הכסף לאחר גיל 60
ניוד הכסף בין חברותלא ניתןניתן
קנס על משיכה מוקדמתאין קנסאין קנס

חשוב! היתרונות המרכזיים של קופת הגמל להשקעה על פני פוליסת החיסכון - עלויות נמוכות יותר ואפשרות לניוד הכספים בין מנהלי כספים שונים

 

מדריכים נוספים על קופת גמל להשקעה

ג. קופת גמל להשקעה מול קרנות הנאמנות ותעודות הסל

קרנות הנאמנות ותעודות הסל מאפשרות מגוון רחב מאוד של מסלולי השקעה, ובאמצעותן מנוהלים היום מרבית כספי ההשקעות של הציבור - מעל 350 מיליארד ש"ח (לעומת 20 מיליארד ש"ח בפוליסות החיסכון כאמור).

למרות הפופולריות הרבה של קרנות הנאמנות ותעודות הסל, קיימים מספר חסרונות להשקעה באמצעות אפיקים אלה - דמי הניהול גבוהים בדרך כלל, ולהם יש להוסיף את דמי ניהול תיק ניירות הערך בבנק ואת העלויות הנלוות לקנייה והמכירה שלהן.

חסרון משמעותי נוסף של קרנות הנאמנות ותעודות הסל לעומת קופת הגמל להשקעה, הוא שהן חייבות בתשלום מס רווחי הון בכל מעבר בין מסלולי השקעה, או בין חברות ניהול.

בנוסף לכך, ניתן לקחת מקופת הגמל להשקעה הלוואה בתנאים אטרקטיביים (פריים / פריים מינוס חצי), בגובה 80% מכספי הקרן ולתקופה של 7 שנים (בדומה להלוואות בקרנות ההשתלמות).

חשוב! היתרונות המרכזיים של קופת הגמל להשקעה על פני קרנות נאמנות ותעודות סל - האפשרות לדחות את תשלום המס עלויות נמוכות יותר והאפשרות לקחת הלוואה מקופת הגמל

 

ד. קופת גמל להשקעה מול תוכנית חיסכון בבנק

הריבית שמציעות תוכניות החיסכון בבנקים כיום אפסיות, והכספים עדיין אינם נזילים. לעומת זאת, בקופת הגמל להשקעה יש אפשרות להשגת תשואות יפות באמצעות השקעה בשוק ההון ובנכסים לא סחירים נוספים.

גלעד אלטשולר, מנכ"ל בית ההשקעות אלטשולר שחם, מעריך שפער התשואות בין קופת הגמל להשקעה והחיסכון בבנקים יכול להגיע עד 42%.

חשוב! היתרונות המרכזיים של קופת הגמל להשקעה על פני תוכנית חיסכון בבנק - גמישות באפיקי ההשקעה, אפשרות לתשואות גבוהות ונזילות הכספים

 

ה. קופת גמל להשקעה מול קרן השתלמות

מוצר החיסכון היחיד בשוק שיש לו יתרונות משמעותיים על פני קופת הגמל להשקעה הוא קרן ההשתלמות, שנהנית מהטבות מס משמעותיות שלא קיימות בקופת הגמל להשקעה.

הטבות המס בקרן ההשתלמות כוללות הטבות מס בשלב ההפקדה וכן פטור ממס רווח הון על התשואות המצטברות לחיסכון. הטבות אלה הופכות את קרן ההשתלמות למוצר החיסכון מעולה, כנראה הטוב ביותר שקיים היום.

אבל לקרן ההשתלמות 3 חסרונות שמגבילים את החיסכון בה:

1) הטבות המס בקרן ההשתלמות מוגבלות להפקדות עד תקרה של כ-18,240 ש"ח (נכון לשנת 2017).

2) בעוד שעצמאים יכולים לפתוח ולהפקיד לקרנות השתלמות באופן חופשי, שכירים יכולים להפקיד לקרן השתלמות רק במידה שהמעסיק שלהם אישר להם קרן השתלמות במסגרת הסכם השכר שלהם.

3) כספי החיסכון בקרן ההשתלמות נזילים רק לאחר 6 שנות חיסכון.

המגבלות הללו משאירות את קופת הגמל להשקעה כמוצר החיסכון הטוב ביותר עבור שכירים שאין להם קרן השתלמות, או לחילופין להפקדות של שכירים ועצמאים בסכומים שהם מעבר לתקרת ההפקדה השנתית לקרן ההשתלמות.

ו. חיסכון לילדים באמצעות קופת הגמל להשקעה

קופת הגמל החדשה מהווה אפיק חיסכון אטרקטיבי מאוד להורים עבור ילדיהם, בזכות כל היתרונות שפירטנו כאן.

בהתאם לכך, החליט משרד האוצר, שהיא תהווה את ברירת המחדל לניהול כספי קופת החיסכון לכל ילד שתושק בינואר 2017 (לילדים מתחת לגיל 15).

ואכן, גם אנחנו חושבים שעבור הורים שכירים זוהי החלופה הטובה ביותר כיום לחיסכון עבור ילדיהם. להורים עצמאיים לעומת זאת, יש אפשרות נוספת ואף טובה יותר, בדמות קרן ההשתלמות לעצמאים.

3. איך להשתמש בקופת הגמל להשקעה כמקלט מס?

קופת הגמל להשקעה יכולה לשמש כמעין מקלט מס, שבו נהנים החוסכים מדחיית המס למועד המשיכה, או מהפטור על מס רווחי הון במידה וימתינו עם משיכת הכספים לגיל הפרישה.

שווי הטבות המס הללו יכול להגיע לסכומים גדולים מאוד, בהתאם להיקף הכספים שיופקדו לקופת הגמל להשקעה, ולהיקף רווחי ההון שיצטברו בה. הפקדה מקסימלית של 70,000 ש"ח לחוסך, לאורך עשרות שנים יכולה כמובן להצטבר לסכומים משמעותיים מאוד, והטבות המס - בהתאם.

חשוב! משפחה של 5 נפשות יכולה לפתוח קופת גמל להשקעה עבור כל בן משפחה ולהפקיד בסה"כ עד 350,000 ש"ח בשנה, כל שנה

 

4. השוואת קופות גמל להשקעה

קופת הגמל להשקעה היא מוצר חדש, ועם קבלת האישור להפצתה החל גל שיווקי משמעותי מצד חברות הביטוח, בתי ההשקעות וסוכני הביטוח, שהבינו שיש להם ביד מוצר מנצח.

אז איך מחליטים באיזו קופת גמל להשקעה לבחור?

בדומה לתהליך בחירת קרנות השתלמות וקופות הגמל הסטנדרטיות, 3 פרמטרים מרכזיים משפיעים על מידת האטרקטיביות של קופות הגמל להשקעה השונות: איכות ניהול הכספים, דמי הניהול ומסלולי ההשקעה האפשריים.

א. איכות ניהול כספי קופת הגמל להשקעה

כפי שכתבנו קודם, אחד היתרונות המשמעותיים של קופת הגמל להשקעה הוא הניהול המקצועי של הכספים על ידי חברות ביטוח ובתי השקעות מהמובילים בשוק.

לא פשוט לבחור בין החברות השונות, ובטח כאשר מדובר במוצר חדש, ללא ביצועים היסטוריים. מצד שני ניתן לצפות שקופות הגמל להשקעה ינוהלו על ידי אותן החברות ומנהלי הכספים המנהלים כיום את קופות הגמל הרגילות, ולכן סביר בהחלט להתבסס על נתוני העבר של מוצרים אלה בעת בחירת מנהל קופת הגמל להשקעה הטוב ביותר עבורכם. 

וכך, בדומה לתהליך הבחירה המומלץ לקרנות השתלמות וקופת גמל, חשוב להשוות בין מנהלי קופות הגמל בשני נושאים עיקריים: תשואות עבר ורמת סיכון.

תשואות עבר טובות, שהושגו ברמת סיכון סבירה, מעידות על מנהלי השקעות טובים. מצד שני, מנהלי השקעות שהשיגו בשנים האחרונות באופן קבוע תשואות נמוכות, עלולים לגרום נזק משמעותי לחיסכון שלכם, ועדיף להימנע מהם - גם אם יציעו דמי ניהול נמוכים מאוד.

את השוואת התשואות שהשיגו מנהלי קופות הגמל השונות בשנים האחרונות ניתן לבצע באתר גמל נט של משרד האוצר, או אצלנו בטבלת התשואות של קופות הגמל.

ההמלצה שלנו היא לבחור את 3-4 בתי ההשקעות שנמצאים בפסגת רשימת התשואות בחמש השנים האחרונות, לוודא שהסיכון שלהם סביר (מדד שארפ גבוה מ-1 בדרך כלל) ולעבור לסעיף דמי הניהול.

ב. דמי הניהול

אחרי התשואות, דמי הניהול שתשלמו הם הגורם המשפיע ביותר על סכום החיסכון שתצברו לאורך השנים.

דמי הניהול המקסימליים בקופת הגמל להשקעה עומדים על 4% מההפקדות ו-1.05% מהחיסכון שנצבר, בדומה לדמי הניהול המקסימליים בקופות הגמל הרגילות, אך דמי הניהול בפועל נמוכים יותר.

דמי הניהול שנתקלנו בהם עד כה בכל הקשור לקופות הגמל להשקעה נעים סביב ה-0.7%, כאשר במסלולי ההשקעה הפאסיביים ולסכומי השקעה גדולים ניתן לקבל גם דמי ניהול נמוכים יותר (עמיתי מועדון הצרכנות 'חבר', לדוגמא, יכולים לשלם רק 0.39% בקופות של אלטשולר שחם ופסגות).

ג. מסלולי ההשקעה בקופות הגמל להשקעה

מסלולי ההשקעה שמציעות קופות הגמל השונות הם אחד הגורמים החשובים ביותר לתשואה לאורך זמן.

נכון להיום רוב מסלולי ההשקעות שמציעים מנהלי קופות הגמל להשקעה דומים, ולכן הם ברוב המקרים לא מהווים פרמטר לבחירה בקופה כזו או אחרת.

עקב החשיבות הגדולה שבבחירת מסלול ההשקעה המתאים עבורכם - נייחד לנושא בחירת המסלול את הסעיף הבא.

ד. האפשרות לקחת הלוואה מקופת הגמל להשקעה

יתרון מעניין של קופת הגמל להשקעה על פני חלק ממוצרי החיסכון האחרים הוא האפשרות לקבל הלוואה מקופת הגמל, בגובה 80% מהכספים המופקדים בה ולתקופה של 7 שנים, ברירית אטרקטיבית, כאשר כספי הקופה משמשים כבטוחה להלוואה.

מכיוון שלא כל מנהלי קופות הגמל להשקעה מאפשרים כיום לקחת הלוואה כזו, מדובר בפרמטר שחשוב לקחת בחשבון עבור החוסכים שמעוניינים בכך.

חשוב! 3 הפרמטרים המרכזיים להשוואה בין קופות גמל להשקעה הם: תשואה, דמי ניהול, רמת השירות וסוגי מסלולי ההשקעה שהקופה מציעה

 

5. באיזה מסלול השקעה לבחור?

מסלולי ההשקעה שמציעות מנהלי קופות הגמל השונות די דומים, ומתחלקים ל-5 קבוצות: מסלול כללי, מסלול מניות, מסלול אג"ח, מסלול המשלב מניות ואג"ח ומסלול שקליים (הערה לחובבי ההשקעות העצמאיות - החוק לא מאפשר כיום לנהל קופת גמל להשקעה באופן עצמאי במסלול IRA).

בתוך הקטגוריות הללו של המסלולים ניתן למצוא בחלק מקופות הגמל מסלולים פאסיביים, שבהם מתבצעת ההשקעה באמצעות קניית מוצרים פיננסיים העוקבים אחר מדדי מניות, ולא מניות ספציפיות.

למסלולים הפאסיביים 2 יתרונות - דמי ניהול זולים יותר, ומגוון של מחקרים כלכליים שמראים שברוב המקרים מנהלי השקעות לא מצליחים להשיג תשואות טובות יותר ממדדי המניות עצמם.

אז איזה מסלול השקעה לבחור בקופת הגמל להשקעה?

התשובה לשאלה הזו היא כמובן אינדיבידואלית, אבל אנחנו ניתן כאן כמה כללים מנחים שיכולים לעזור לכם בהחלטה:

1. המחקרים הכלכליים וההיסטוריה מראים שככל שהחיסכון הוא לטווח ארוך יותר, קיים יתרון לחיסכון באפיקים מנייתיים, המשיגים לאורך זמן תשואות גבוהות יותר מהאפיקים הסולידיים (מסלול אג"ח, ומסלול שקלי).

2. בגלל ששווקי המניות והאג"ח חוו בשנים האחרונות עליות יפות, רמת הסיכון בהשקעות לטווח קצר (עד 5 שנים) גם במסלולי המניות וגם במסלולי האג"ח גבוהה יחסית, ומומלץ לדעתנו להתייעץ עם יועץ השקעות לפני שמשקיעים סכומים גדולים לטווח קצר בקופת הגמל להשקעה.

3. חיסכון באמצעות הפקדות חודשיות קבועות מקטין את רמת הסיכון בהשקעה, ובחיסכון לטווח הבינוני והארוך במסלולים מנייתיים הוא מוכיח את עצמו כיעיל מאוד.

את רשימת מסלולי ההשקעה צירפנו בתחתית עמוד זה

חשוב! בחירת מסלול ההשקעה הנכון היא אחד הגורמים המרכזיים ביותר על התשואה והחיסכון העתידי שלכם בקופה

 

6. איך קוראים את הדו"ח התקופתי של קופת הגמל להשקעה

החברות המנהלות את קופות הגמל להשקעה מחוייבות לשלוח לנו דוחות תקופתיים אודות ביצועי הקופה וסטאטוס החיסכון שלנו בה. הדוחות התקופתיים דומים לדוחות הקיימים בקופות הגמל ובקרנות ההשתלמות.

דוח שנתי קופת גמל וקרן השתלמות - חלק א

א. תשלומים צפויים מקופת הגמל להשקעה

חלק א' של הדוח מציג את יתרת החיסכון שלכם בקופת הגמל להשקעה. מכיוון שקקופת הגמל להשקעה אינה כוללת כלל ביטוחים, הסכום החד פעמי שישולם במקרה מוות יהיה זהה ליתרת החיסכון.

דוח שנתי קופת גמל וקרן השתלמות - חלק ב ג ד

ב. תנועות בקופת הגמל להשקעה בשנת 2016

חלק זה מסכם את ההפקדות שביצעתם בשנה האחרונה, התשואה שצברתם, דמי הניהול ואת יתרות הפתיחה והסגירה של השנה.

ג. אחוז דמי ניהול והוצאות

חלק זה מציג את עלויות ניהול כספי החיסכון שלכם, תוך השוואה לדמי הניהול הממוצעים בקופת הגמל.

חשוב לוודא שאתם לא משלמים יותר מדמי הניהול הממוצעים, ובמידה שכן - ליצור קשר עם סוכן הביטוח שלכם או מנהל קופת הגמל להשקעה ולהוריד את העלויות שלכם.

הוצאות ניהול ההשקעות הן העלויות שמשלמת קופת הגמל להשקעה למגוון גופים חיצוניים כחלק מתהליך ניהול כספי החוסכים - עמלות קניה ומכירה של ניירות ערך, דמי משמורת, תשלומים למנהלי תיקים וקרנות בארץ ובעולם, הוצאות נלוות למתן הלוואה או משכנתא וכו'.

הוצאות ניהול ההשקעות משתנות מחברה לחברה, וממסלול השקעה אחד לאחר, והן אחידות לכלל החוסכים בכל מסלול השקעה ואינן פתוחות למשא ומתן אישי.

ד. מסלולי השקעה ותשואות

מסלול ההשקעה הוא אחד הדברים החשובים ביותר עליו אתם יכולים להשפיע. חלק זה מציג את מסלול ההשקעה הנוכחי של קופת הגמל להשקעה שלכם, ואת התשואה שהיא השיגה.

כלל האצבע אומר שככל שטווח החיסכון שלכם ארוך יותר, כספיכם ישיגו תשואות גבוהות יותר אם ינוהלו ברמת סיכון גבוהה יותר. וכך - אם אתם לא מתכננים למשוך את כספי קופת הגמל להשקעה בשנים הקרובות, שווה לשקול בחירה במסלול השקעה ברמת סיכון גבוהה יותר (לדוגמא - מסלול מנייתי, או מסלול הצמוד למדד מניות מרכזי בעולם).

התאמת מסלול ההשקעה לגילכם יכולים להגדיל את החיסכון העתידי שלכם בעשרות אחוזים.

דוח שנתי קופת גמל וקרן השתלמות - חלק ה

ה. פירוט הפקדות לקופת הגמל להשקעה

ההפקדות לקופת הגמל להשקעה יכולות להתבצע באופן שוטף או חד פעמי, בסכומים קבועים או משתנים, וחשוב לשים לב שכל ההפקדות שביצעתם אכן מופיעות בדוח.

סיכום

קופת הגמל להשקעה לא נועדה להתחרות באפיקי החיסכון הפנסיוניים הקיימים - קרן הפנסיה, ביטוח המנהלים, קרנות ההשתלמות וקופות הגמל הקיימות, אלא להגדיל את התחרות בשוק החיסכון לטווח הבינוני.

מצד שני בכל הקשור לחיסכון עצמאי לטווח הקצר, הבינוני והארוך מדובר במוצר מעולה עם יתרונות ברורים למול תוכניות החיסכון בבנקים, פוליסות החיסכון של חברות הביטוח, קרנות הנאמנות ותעודות הסל, ולהערכתנו הוא צפוי (ובצדק) להוביל את שוק החיסכון בשנים הקרובות.

חדש! קבלו הצעות לקופת גמל להשקעה

לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

קופת גמל להשקעה - כל מסלולי ההשקעה בבתי ההשקעות וחברות הביטוח

חברה מנהלתסוג מסלולשם מסלול
אי בי איאג''ח משולב מניותאי.בי.אי. גמל להשקעה פאסיבי – מדדי אג''ח עד 10% במדדי מניות
אי בי אימניותאי.בי.אי. גמל להשקעה פאסיבי מחקה מדד S&P 500
אי בי אימניותאי.בי.אי. גמל להשקעה מניות
אי בי אימניותאי.בי.אי. גמל להשקעה פאסיבי - מדדי מניות
אי בי איכלליאי.בי.אי. גמל להשקעה כללי
אי בי איכלליאי.בי.אי. גמל להשקעה פאסיבי - כללי
אינפיניטימניותאינפיניטי גמל להשקעה מניות
אינפיניטיאג''ח משולב מניותאינפיניטי גמל להשקעה אג''ח עד 15% מניות
אינפיניטיכלליאינפיניטי גמל להשקעה כללי
אלטשולר שחםאג''ח משולב מניותאלטשולר שחם חיסכון פלוס אג''ח עד 15% במניות
אלטשולר שחםשקליאלטשולר שחם חיסכון פלוס כספי
אלטשולר שחםמניותאלטשולר שחם חיסכון פלוס מניות
אלטשולר שחםכלליאלטשולר שחם חיסכון פלוס כללי
אלטשולר שחםאג''חאלטשולר שחם חיסכון פלוס אג''ח ללא מניות
אנליסטשקליאנליסט קופת גמל להשקעה שקלי טווח קצר
אנליסטכלליאנליסט קופת גמל להשקעה פאסיבי כללי
אנליסטאג''חאנליסט קופת גמל להשקעה אג''ח
אנליסטמניותאנליסט קופת גמל להשקעה מניות
אנליסטכלליאנליסט קופת גמל להשקעה כללי
אנליסטאג''ח משולב מניותאנליסט קופת גמל להשקעה אג''ח עד 20% מניות
אקסלנסכלליאקסלנס גמל להשקעה כללי פאסיבי
אקסלנסכלליאקסלנס גמל להשקעה כללי
אקסלנסמניותאקסלנס גמל להשקעה מניות פאסיבי
אקסלנסאג''ח משולב מניותאקסלנס גמל להשקעה אג''ח עד 15% מניות
אקסלנסאג''חאקסלנס גמל להשקעה אג''ח ללא מניות
הראלאג''ח משולב מניותהראל גמל להשקעה מסלול אג''ח משולב עד 10% במניות
הראלמניותהראל גמל להשקעה מסלול מניות
הראלשקליהראל גמל להשקעה מסלול שקלי טווח קצר
הראלכלליהראל גמל להשקעה מסלול כללי
הראלאג''ח משולב מניותהראל גמל להשקעה מסלול אג''ח משולב עד 20% במניות
ילין לפידותכלליילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול כללי
ילין לפידותאג''חילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אג''ח עד 10% מניות
ילין לפידותאג''חילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אג''ח עד 20% מניות
ילין לפידותאג''חילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול אג''ח ממשלות
ילין לפידותמניותילין לפידות קופת גמל להשקעה מסלול מניות
כללאג''חכלל גמל לעתיד מסלול אג"ח
כללאג''חכלל גמל לעתיד אג"ח ממשלת ישראל
כללאג''ח משולב מניותכלל גמל לעתיד אג"ח עד 15% מניות
כללהלכהכלל גמל לעתיד מסלול הלכה
כללכלליכלל גמל לעתיד כללי
כללמניותכלל גמל לעתיד מניות
כללשקליכלל גמל לעתיד שקלי טווח קצר
מגדלאג''חמגדל גמל להשקעה אג''ח ממשלתי ישראל
מגדלשקלימגדל גמל להשקעה שקלי טווח קצר
מגדלאג''ח משולב מניותמגדל גמל להשקעה אג''ח עד 10% מניות
מגדלמניותמגדל גמל להשקעה מניות
מגדלכללימגדל גמל להשקעה כללי
מיטב דשאג''ח משולב מניותמיטב דש גמל להשקעה מסלול אג''ח עד 20% מניות
מיטב דשמניותמיטב דש גמל להשקעה מסלול מניות
מיטב דשכללימיטב דש גמל להשקעה מסלול כללי
מיטב דשאג''ח משולב מניותמיטב דש גמל להשקעה מסלול אג''ח עד 10% מניות
מיטב דשכללימיטב דש גמל להשקעה מסלול פאסיבי - כללי
מיטב דששקלימיטב דש גמל להשקעה מסלול שקלי טווח קצר
מיטב דשמניותמיטב דש גמל להשקעה מסלול פאסיבי - מדדי מניות
מנורהאג''חמנורה גמל להשקעה אג''ח
מנורהאג''ח משולב מניותמנורה גמל להשקעה פאסיבי - מדדי אג''ח עד 25% במדדי מניות
מנורהכללימנורה גמל להשקעה כללי
מנורהמניותמנורה גמל להשקעה פאסיבי - מדדי מניות
מנורהשקלימנורה גמל להשקעה שקלי טווח קצר
מנורהכללימנורה גמל להשקעה הלכה
פסגותאג''חפסגות גמל להשקעה אג''ח
פסגותמניותפסגות גמל להשקעה מניות
פסגותכלליפסגות גמל להשקעה כללי
פסגותאג''חפסגות גמל להשקעה אג''ח קונצרני
פסגותאג''ח משולב מניותפסגות גמל להשקעה אג''ח עד 10% מניות

חדש! קבלו הצעות לקופת גמל להשקעה

לחיצה על כפתור זה מהווה את הסכמתך להעברת פרטיך לגופים המומלצים של savey ולתנאי השימוש באתר. פרטיותכם חשובה לנו! מוזמנים לקרוא עוד על מדיניות הפרטיות שלנו.

הרשמו ותמשיכו לחסוך כל החיים:

המפרסמים שלנו:

*תכני האתר מבוססים על מידע שנאסף על ידי צוות האתר ונועדו לשמש ככלי עזר להחלטה בלבד. savey אינה סוכנות ביטוח או יועץ פנסיוני והתכנים באתר אינם מהווים תחליף ליעוץ פנסיוני המותאם לצרכיו של כל אדם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

אהבתם? נשמח אם תשתפו:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *